TOKAT YURTAYDER

Biz Böyle Büyüdük, Hayata Böyle Yürüdük

Yazı Boyutu

Yönetmen Halil SARI'nın kordinesinde Sanatçımız Şükriye TUTKUN sunumları ile Tokat Yetiştirme Yurdundan Ayrılan Kültür ve Dayanışma Derneği olarak kaleme aldığımız Hayata Tuttunanlar projesi gerçekleşmeye başlamıştır. En kısa süre içerisinde TRT ekranlarında değerli seyircilerimiz ile buluşaçaktır.

Hayata Tutunanlar Projesi, Yetiştirme Yurtlarında yetişmis ve sivil yaşantısında bir çok başarıya imza atmış kardeşlerimizin yaşantılarını konu almaktadır. Bu proje Derneğimiz tarafından hazırlanırken, hedeflenen amaç toplumdaki önyargının kırılması, Yetiştirme Yurtlarında yetişmiş kardeşlerimizin de Siyasette, Sanatta, Sporda ve hayatın diğer alanlarında bir çok başarıya imza attığını tüm halkımıza göstermektir.  Aynı zamanda Sevgi Evlerinde, Çocuk Evlerinde, Yetiştirme Yurtlarında kalan kardeşlerimizin de bu program ile başarı sağlamış abilerinin ablalarının hayat hikayelerinden dersler çıkararak yaşantılarına yeni hedefler çizeceklerine inanılmıştır.

     Tokat Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Kültür ve Dayanışma Derneği olarak projenin hayata geçmesinde kalkıda bulunan Ankara YURTAYDER Başkanı Bekir ASLAN ve ekibine, Yönetmenimiz Halil SARI'ya değerli Sanatçımız Şükriye TUTKUN'a ve TRT'ye sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

 

TOKAT YURT-AY-DER  

                                                                                                                       Yönetim Kurulu

 

 

                                                                 

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile