TOKAT YURTAYDER

Biz Böyle Büyüdük, Hayata Böyle Yürüdük

Yazı Boyutu

 Tokat Erkek Yetiştirme Yurdunda Terzilik yapan Fikri ACAR 12/01/2020 tarihinde kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetmiştir. Fikri abimiz Tokat Erkek Yetiştirme Yurdunun kurulduğu süreden 2010 yıllarına kadar kurumda terzi olarak görev yapmıştır. Kurum yöneticisi, kurum öğretmeni olmamasına rağmen kurumun en sevilen insanıdır. Yıllarca Erkek Yetiştirme Yurdunda kalan evlatlarını çok sevmiş, korumuş, gözetmiştir. Terzi olarak elbise dikmesi gerekirken yetimin, öksüzün kalplerine insanlığı, ağabeyliği, iyiliği ilmek ilmek işlemiştir. Sen hiç mi kızmaz, hiç mi sinirlenmezsin güzel insan. Binlerce çocuğun hayatında terzi fikri abisi, babasıdır Fikri ACAR. Emekli olduğu zamanda bile derneğimizin tüm faaliyetlerine katılmışlardır. Derin bilgilerinden her zaman faydalanmıştırız. Onun kaybı Tokat-YURT-AY-DER ailesi için büyük bir kayıptır. Hani derler ya heykeli dililecek insansın. Fikri ACAR evet heykeli dikilecek insandı.

Peyganber Efendimiz buyurdular ki: "Kim üç yetimi yetiştirir, nafakasını temin ederse, sanki ömrü boyu geceleri namaz kılmış, gündüzleri oruç tutmuş ve sabahtan akşama yalın kılıç Allah yolunda cihad etmiş gibi sevap alır. Kısacası ben ve o, şu iki kardeş (parmak) gibi cennette kardeş oluruz" buyurmuşlardır.  Üç değil binlerce yetimi giydirdi gözetti, korudu ve buna bizler şahitlik ederiz. Bizler de senin hakkın o kadar çok ki seni anlatmaya binlerce güzel söz bulsak yinede seni anlatmaya yetmeyecektir. Senin kaybın bizler için gerçekten zor olacak ancak şundan eminiz ki bizlerin duasıyla mevlam seni peyganberin komşusu, kardeşi olarak makamlandıracaktır inşallah.

Seni tanıyan binler senin kaybınla üzülürken her zaman arkandan dua edecek oğulların, evlatların var, nur içinde uyu, mekanın cennet olsun Fikri abi. Tüm üyelerimizin ve ACAR ailesin başısağolsun.

 

TOKAT YURT-AY-DER

Yönetim Kurulu

 

Yetkiniz yok. Lütfen yönetici ile görüşün.