TOKAT YURT-AY-DER.

Biz Birlikte Büyüdük, Hayata Böyle Yürüdük

Yazı Boyutu

TOKAT YURT-AY-DER PROJE 2013
SAHİBİ Tokat Yurt-Ay-Der
PROJE YÖNETMENİ Tokat Yurt-Ay-Der / Ankara Yurt-Ay-Der
ADI HAYATA ATILANLAR
AMACI Yetiştirme yurdunda "Kız ve Erkek, Yurtlarında" yetiştirilerek, hayata atılan (Kamu görevlisi, Sanatçı, Esnaf ve İş Adamları) ile Tv. programı veya belgesel niteliğinde TV. proğramı yapmak. Mevcut yetiştirilen çocukların kafasındaki negatif duyguları, farkındalık oluşturarak kırmak. Buralarda yetişen ve yetiştirilen çocuklarda ifade gücü oluşturmak. Halkın gözünde çeşitli yer ve zamanlarda, olumsuz yayın ve programlar ile oluşan olumsuz, duygu, düşünce ve yargıları kırmak.
HEDEF KİTLE VE KAPSAMI Proje yönetimince "koordine ekibince" belirlenecek Kurum, Kuruluş ve çocuklar ile kişiler. 
SÜRESİ VE TARİHLERİ Yayıcı kuruluş belirler belirleyecek.  (tercih: en az 30 dk. lık olmak kaydıyla iki veya üç bölüm öngörülüyor.)
PROJEMİZİN GEREKÇESİ Yetiştirme Yurtlarında"Kız ve Erkek Yurtlarında" kalan ve Yurtlardan ayrılan çocuklara karşı oluşan olumsuz yargıyı kırmak.
PROJEMİZİN ÖZETİ Proje koordinatölüğünce belirlenen, yurtta kalan çocuk, yurttan ayrılan kişi ve kurum yöneticilerine, formatta belirlenen soruları yöneltmek. (sorular için ek- sayfalara bakınız.)
PROJEYE KATILAN  KURUM/KURULUŞLAR Tokat Yurt-Ay-Der, Yetiştirme Yurdu Müdürlüğü, Ankara Yurt-Ay-Der, Sivas Yurt-Ay-Der ve Yozgat Yurt-Ay-Der
PROJEYE KATILIM SAĞLAYACAK  KİŞİ/KURUM/KURULUŞLAR Proje koordinatörlüğünce belirlenen dernek ve ek sayfalar da belelirtilen kişi, kurum ve  yöneticileri.
PROJENİN UYGULAMA ADIMLARI Proje koordinatörlüğünce, proje için yayıncı kuruluş ve katılımcı, dernek ve kişileri belirleme:
Proje koordinatörlüğünce, proje için diğer illerde katılım sağlanacağının yazılı olarak beyan edilmesi.
Proje bildirisinin koordinasyon merkezlerince illerinde valilik makamlarına bildirilmesi.(Tokat, Ankara ve  diğer katılımcı iller)
Proje koordinatörlüğünce, projede belirlenen İl Müdürlüklerinin proje hakkında bigilendirilmesi.
Proje kapsamında katılımcılar ile ilgili ve projenin uygulanabilmesi için gerekli olan izin ve onayların alınarak resmiyetinin tamamlanması. (Aile ve Sosyal Politikilar Bakanlığı; Genel Müdürlük onayı) Örnek: Yurt ve Yurttaki çocuklar için il onayı
Yayıncı kuruluşa projenin uygulanması noktasında alınan izin ve onayları ile birlikte sunulması.
Proje koordinatörlüğünce. proje uygulamasının kesinleştirilerek katılımcı kurum, kuruluş ve kişiler tekrar bilgilendirilerek duyurulması.
PROJENİN MALİYETİ Yayıncı kuruluş belirler. (maliyeti yayıncı kurum ve kuruluşa ait olacak) Tokat Yurt-Ay-Der hiçbir maddi talepte bulunmayacaktır. 
PROJENİN UYGULANACAĞI YER Tokat ta Tokat Yetiştirme Yurdu, Ankara, Sivas ve Yozgat ta da Yetiştirme Yurtları ile diğer katılımcıların bulunduğu mekanları.
SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK Projenin uygulanabilmesi için proje koordinatörü; Tokat ve Ankara Yurt-Ay-Der yasal işlemleri tamamlayacaktır.
Resmi onay alınarak projenin kabul edilmesi halinde uygulanabilir!
Projenin uygulanabilirlik beyanı alınınca Tokat ve Ankara Yurt Ay Derler Resmi olurlarını alacak, yayıncı kuruluşa sunacaktır.
RİSKLER Proje çekimi sırasında ve çekim için intikallerde oluşabilecek, görünür, görünmez kazalar..
 
 
NOT: Proje sahipleri Tokat ve Ankara Yurt-Ay-Der: proje için ücret ödemeyecek, projeden dolayı hiçbir ücret talebinde de bulunmayacaktır.
PROJEYİ HAZIRLAYAN VE PROJE EKİBİ  Proje sahibi: Tokat Yurt-Ay-Der ve Ankara Yur-Ay-Der  Katılımcılar: Yozgat ve Sivas Yurt-Ay-Der ler.

  S. KARACA 05365513428  B.ARSLAN  05358285817  E.ÖKTEM :05322700313      

E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.         Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.                : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.