TOKAT YURT-AY-DER.

Biz Birlikte Büyüdük, Hayata Böyle Yürüdük

Yazı Boyutu

Tokat Yurt- AY-DER Yönetim kurulu üyelerimizle, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen engelli vatandaşlarımızın ve devlet korumasından yararlanmış gençlerimizin kamu kurumlarına yerleştirilmesi törenine katıldık. Kamu’ya yerleştirmesi yapılan engelli vatandaşlarımızın ve devlet korumasından yararlanmış gençlerimizin mutluluklarına ortak olduk.  Kura çekimleri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından gerçekleştirilmiştir.

Cumhurbaşkanımız, törende yaptığı konuşmada, 1304 engelli vatandaşı kamuda işe yerleştirdiklerini, devlet korumasında yetişen gençlerden 2002'den bugüne kadar kamuya yerleştirilenlerin sayısının 29 bine ulaştığını bildirmişlerdir.  Sayın Cumhurbaşkanımız Ülkemizdeki engelli memur sayısının önceki döneme göre yaklaşık 10 kat artışla 56 bin 500 kişiye ulaştığını ifade etmişlerdir. Koruma altında bulunan gençlerimizin sorunlarıyla birebir alakadar olacaklarını ifade etmişlerdir. Aynı zamanda Cumhurbaşkanımız "Halen 6 bine yakın koruyucu aile 7 bin 259 çocuğumuza ne yapıyor, sahip çıkıyor. Görüldüğü gibi devlet gerektiğinde ne deriz biz 'devlet baba', gerektiğinde 'devlet ana'. Bakın biz 'Anadolu' demişiz. Nereye? Anadolu'muza. Niye? Bundan dolayı. Daima ihtiyaç duyulan vatandaşlarımızın ve korumaya muhtaç çocuklarımızın devlet baba, devlet ana her zaman yanındadır. İnşallah önümüzdeki dönemde bu hizmetleri çok daha yaygın ve güçlü şekilde devam ettireceklerini" vurgulamışlardır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK, ataması yapılan engelli vatandaşlar ve gençlerin görev yerlerinin hayırlı olması temennisinde bulunarak, "Sizleri bekleyen parlak istikbalde geleceğin güçlü ve müreffeh Türkiye'sini kuracağınıza inancım tamdır. Bu duygularla hepinizi tebrik ediyor, yeni görevlerinizde üstün muvaffakiyetler diliyorum" demişlerdir.

Tokat-YURT-AY-DER Ailesi olarak her zaman devlet koruması altında olan kardeşlerimizin yanında olduk. Kamuda görev yaptıkları sürelerde de elimizden geldiği kadar adaptasyon noktasında kendilerine yardımcı olduk. Biz gün geçtikçe daha da güçlenen ve kardeşlerimizin sayısının milyonlarla ifade eder hale geldik. Bu düşünceler ile kamuya ataması yapılan engelli vatandaşlarımızın ve devlet korumasından yararlanmış kardeşlerimize görevlerinde üstün başarılar dileriz.

 

 TOKAT YURT-AY-DER 

  Yönetim Kurulu