TOKAT YURT-AY-DER.

Biz Birlikte Büyüdük, Hayata Böyle Yürüdük

Yazı Boyutu

Tokat Erkek Yetiştirme Yurdunda Müdürlük yapan Mustafa DOLAR 01/01/2022 tarihinde  hayatını kaybetmiştir. Mustafa DOLAR Müdürümüz Tokat Erkek Yetiştirme Yurdunda kalan evlatları için gecesini gündüzüne katan, onların topluma yarar sağlayacak bireyler olması için mücadele eden bir değerdir. O dönemlerde yetersiz kaynaklardan dolayı Tokat'da ne kadar hayır sever varsa kapısını çalan, evlatları mutlu olsun diye hayır yarışları başlatan yüreli insadır. 

Peyganber Efendimiz buyurdular ki: "Kim üç yetimi yetiştirir, nafakasını temin ederse, sanki ömrü boyu geceleri namaz kılmış, gündüzleri oruç tutmuş ve sabahtan akşama yalın kılıç Allah yolunda cihad etmiş gibi sevap alır. Kısacası ben ve o, şu iki kardeş (parmak) gibi cennette kardeş oluruz" buyurmuşlardır.  Üç değil binlerce yetimi giydirdi gözetti, korudu ve buna bizler şahitlik ederiz. Bizler de senin hakkın o kadar çok ki seni anlatmaya binlerce güzel söz bulsak yinede seni anlatmaya yetmeyecektir. Senin kaybın bizler için gerçekten zor olacak ancak şundan eminiz ki bizlerin duasıyla mevlam seni peyganberin komşusu, kardeşi olarak makamlandıracaktır inşallah.

Seni tanıyan binler senin kaybınla üzülürken her zaman arkandan dua edecek oğulların, evlatların var, nur içinde uyu, mekanın cennet olsun Mustafa Dolar Müdürümüz, abimiz, babamız. Tüm üyelerimizin ve DOLAR ailesin başısağolsun.

 

TOKAT YURT-AY-DER

Yönetim Kurulu