Eğitim Faaliyetleri

İzmir Çalıştayı

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanı Prof. Dr. Nükhet Hotar hanfendinin Başkanlığında hazırlanan İzmir İlinde yapılan

Çalışta ya Tokat Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Kültür ve Dayanışma Derneği olarak değerli Başkanımız Salih KARACA ve derneğimizin Kurucu Üyelerinden olan ve Derneğimizin Başkanlığını yapmış İlimiz Sulusaray İlçemizden Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Başkanı adayı sayın Halil DEMİRKOL katılmışlardır.

Yapılan Çalıştay da değerli dernek yönetimcilerimiz Çocuk Evlerindeki, Sevgi Evlerindeki ve Yetiştirme Yurtlarındaki sorunlara değinmişlerdir. Artık tüm siyasi partilerce bilinen Yetiştirme Yurdundan reşit olarak yani 18 yaşını doldurup çıktığı halde işe girememiş değerli kardeşlerimizin sorunları, Devlet Memuru iken çeşitli sebeplerden dolayı görevlerine son verilen, görevlerinde müstafi duruma düşenlerin sorunları, çeşitli sebeplerden dolayı Yetiştirme Yurtlarından çıkarılarak iş hakları ellerinden alınan, yanlış kararlarla kurumlardan ilişikleri kesilen kardeşlerimizin sorunları tek tek anlatılmıştır.

Dernekler olarak değerli kader arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin sıkıntılarını her türlü platformda dile getirmekteyiz. İzmir de yapılan Çalıştayda da sorunlarımız ve çözüm önerilerimiz Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanı Prof. Dr. Nükhet HOTAR hanımefendiye, çalışta ya katılan siyasilere ve kurum müdürlerine bir kez daha anlatılmıştır.

          Dernek olarak bizler sadece sorunların neler olduğunu ilgililere anlatarak onlardan bu konularda çözüm bulmalarını talep etmiyoruz. Bizler Yetiştirme Yurtlarında büyümemiz ve orada yaşanan aksaklıkların nedenlerini ve neler yapılırsa bu aksaklıkların giderile bileceğini, yani çözüm önerilerimizle sorunlar anlatılmaktadır. Bizlerin tek amacı mağdur olan değerli kardeşlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için bıkmadan usanmadan her türlü platformda sorunlarını dile getirirken aynı zamanda da çözüm önerilerimizi  sunuyoruz.

 Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanı Prof. Dr. Nükhet HOTAR hanımefendiye böyle bir Çalıştay hazırladıkları için aynı zamanda içtenliklerinden ve samimiyetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Çalıştay da alınan kararlar ve raporlar doğrultusunda da değerli Nükhet HOTAR hanımefendinin de, ellerinden geleni yapacaklarını, bu çalıştayı Sayın Başbakanımıza taşıyacağını beyan etmesinden dolayı da Tokat Yurt-Ay-Der olarak şükranlarımızı sunuyoruz.

TOKAT YURT-AY-DER
YÖNETİM KURULU

  • Haber Galeri:

İletişim

Adres: Semerkant Mah. GOP Bulvarı Mehmet COŞKUN İş Merkezi Kat:3 No:114 Merkez / Tokat
Telefon: 0536 591 64 54
E-posta: info@tokatyurtayder.org

Bizi Takip Edin